Nesmrtelná legenda RAY BAN aviator


US aviatorJe to neskutečné, ale nejznámější model brýlí na světě od nejméně známé značky Ray Ban vznikl původně jako zakázka armády USA! Bude teda asi skutečně pravda, že celý vývoj lidstva vlastně pohání armáda. Jen jsem si nemyslela, že se to týká i módních trendů.

Ray Ban aviator se vyrábí už skoro neuvěřitelných 8 desetiletí a za svůj vznik vděčí zakázce amerického letectva z třicátých let minulého století. Zadáním bylo vyrobit speciální sluneční brýle, které by minimalizovaly oslnění pilotů (anglicky aviator) sluncem. Zakázku tehdy úspěšně splnila firma Bausch & Lomb, která vyvinula lehké brýle s nezapomenutelným tvarem a velkými zelenými skly. Dne 7. května roku 1937 si je nechala firma Bausch & Lomb patentovat a legenda měla vystaven svůj rodný list.

Během druhé světové války byly tyto brýle jen čistě pánskou záležitostí, ale po jejím skončení se do prodeje uvolnily zásoby, které byly shromažďovány pro válečné úsilí, a legenda se stala téměř okamžitě unisex módním hitem.

Bylo to pravděpodobně kvůli tomu, že během války byly na hlavních stránkách novin a časopisů uveřejňovány fotky pilotů -  hrdinů s brýlemi na nose, ze kterých se i díky filmovým týdeníkům staly filmové hvězdy.

 

Brad Pitt Wentworth Miller Tom Cruise

 

Značka Ray Ban, která patřila původně firmě Bausch & Lomb, patří od roku 1999 italské firmě Luxottica. Ta pokračuje ve výrobě tohoto legendárního modelu brýlí dál a mezi její věrné zákazníky patří i nekonečná plejáda celebrit obou pohlaví, které tyto brýle s oblibou nosí.

 

Britney Spears Lindsay Lohan Beyonce Knowles

 

Jestli se rozhodujete pro sluneční brýle, které by Vám neměly jen chránit zrak, ale měly by být i vkusným doplňkem, který navíc neztratí za rok „šmrnc“ – bude pro Vás určitě model Ray Ban 3025 aviator dobrá volba.


arabia.sk káva arabika predaj